Home Odpowiedzialna Gra

Odpowiedzialna Gra

MightyTips chce, aby hazard był taki, jaki powinien być — zabawny, przyjemny, a co najważniejsze — bezstresowy. Odpowiedzialny hazard to najlepszy sposób na czerpanie przyjemności z zakładów. Oto lista najlepszych wskazówek, dzięki którym możesz się dobrze bawić bez stresu i zmartwień. Pomogą ci kontrolować swoje zakłady i odpowiedzialnie grać. Jeśli uważasz, że ktoś, kogo znasz i na kim ci zależy, ma problem z hazardem i musi usłyszeć te wskazówki, podziel się z nimi również tego tekstu.

Wskazówki dotyczące odpowiedzialnego hazardu

Używaj wolnych pieniędzy na hazard — nigdy nie używaj pieniędzy potrzebnych na ważne rzeczy, takie jak czynsz, rachunki lub pieniądze potrzebne na zakup żywności. Zamiast tego wykorzystaj pieniądze, które możesz wydać na wyjście z przyjaciółmi, obejrzenie nowego filmu w kinie lub zakup czegoś z radości. Nie będziesz się bał stracić tych pieniędzy i będziesz cieszyć się bardziej bezstresowym hazardem.

Ustaw limit pieniędzy na hazard — Podejmij decyzję, ile możesz pozwolić sobie na hazard w określonym czasie. Przestań grać po osiągnięciu limitu i nie bierz z portfela dodatkowych pieniędzy, które są potrzebne na inne rzeczy.

Nie graj, aby zarabiać pieniądze — zarabianie na zakładach to wspaniałe uczucie, wszyscy mamy takie same emocje, kiedy wygrywamy pieniądze. Ale hazard jest hazardem z tego powodu, czasami przegrywasz, a czasem wygrywasz. Wszystko powinno być zrobione dla zabawy i radości. Wygrywanie pieniędzy nigdy nie powinno być powodem do hazardu.

Jeśli straciłeś pieniądze, nie przejmuj się — utrata pieniędzy jest częścią hazardu, nie staraj się nadrobić straty. Jeśli spróbujesz ścigać straty, spędzisz więcej czasu bez analiz, a to doprowadzi cię do większych strat.

Ogranicz swoje działania hazardowe — hazard może być bardzo uzależniający. Kiedy już tak się stanie, przestaje być przyjemnością. Ustal sobie limit czasu i nie poświęcaj mu zbyt wiele czasu.

Jeśli przestaniesz cieszyć się hazardem, odpocznij — czy hazard Cię stresuje, czy widzisz, że nie przynosi już tej samej radości? W porządku, zrób przerwę i odpocznij od tego. Wróć do tego, tylko wtedy, gdy poczujesz, że naprawdę ci się spodoba.

Nie traktuj hazardu priorytetowo nad innymi ważnymi rzeczami — nie zostań w domu i spędzaj cały dzień hazardu, kiedy powinieneś wychodzić na spotkanie z przyjaciółmi lub spędzać czas z członkami rodziny. Nie zastępuj zajęć towarzyskich hazardem.

Nie uprawiaj hazardu, gdy nie możesz podejmować trafnych decyzji — jeśli czujesz się zły, przygnębiony lub zdenerwowany z powodu czegoś, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze, aby trzymać się z dala od hazardu. W takich chwilach nie możesz podejmować właściwych decyzji i tak czy inaczej stracisz pieniądze.

Nie jesteś pewien, czy grasz odpowiedzialnie? Sprawdź znaki poniżej, jeśli dotyczysz jednego lub więcej, przeczytaj porady dotyczące rozwiązywania problemów z hazardem.

Znaki wskazujące na problemy z hazardem

 • Spędzasz większość dnia hazardu lub nie możesz o tym myśleć
 • Odciąłeś pieniądze od innych ważnych rzeczy, aby mieć większy budżet na hazard
 • Wymyślasz kłamstwa na temat sumy pieniędzy, które wydajesz na hazard lub że w ogóle grasz.
 • Pożyczasz lub pożyczyłeś pieniądze na zakłady od znajomych, członków rodziny lub pożyczkodawców
 • Myślisz, że musisz grać większą ilością pieniędzy niż wcześniej, aby poczuć podekscytowanie
 • Uprawiasz hazard, dopóki nie wykorzystasz ostatniego grosza, który masz w portfelu
 • Grasz, aby odzyskać pieniądze, które straciłeś na zakładach
 • Nie masz ochoty uczestniczyć w wydarzeniach towarzyskich i zamiast tego wolisz grać
 • Nie jesteś już zainteresowany czynnościami, które lubiłeś wcześniej
 • Czujesz się sfrustrowany, gdy tracisz pieniądze podczas obstawiania
 • Czujesz się winny, zestresowany, zmartwiony lub przygnębiony
 • Przyjaciele i członkowie rodziny wyrażają swoje obawy, wskazując na uzależnienie od hazardu.

Co zrobić, jeśli masz problemy z hazardem?

Jeśli zaznaczyłeś jeden lub kilka znaków powyżej, nie czuj się zestresowany. Istnieje wiele sposobów rozwiązania problemów związanych z hazardem i powrotu do odpowiedzialnego hazardu, gdzie zabawa, emocje i radość są na miejscu.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, gdy masz problemy z hazardem, możesz uzyskać od swojego bukmachera pomoc, która zapewni odpowiedzialne uprawianie hazardu.

Ustaw limit depozytowy — Możesz ustawić limit kwoty, którą możesz wpłacić na swoje konto u bukmachera. Możesz ograniczyć się do jednego dnia, do 7 dni lub do miesiąca. Po ustawieniu ograniczenia aktywuje się ono natychmiast. Ale jeśli chcesz go zwiększyć, zajmie to 24 godziny.

Aktywuj kontrolę czasu — Możesz ustawić funkcję zwaną alertami kontroli rzeczywistości, która pozwala monitorować ile czasu spędzasz podczas gry na stronie bukmacherskiej. Alert wyskoczy i poinformuje Cię o czasie.

Sprawdzanie rzeczywistości pieniężnej — to kolejna funkcja, która daje Ci raport z historii Twojego konta. Możesz sprawdzić, ile pieniędzy zdeponowałeś i zobaczyć, ile dokonałeś wypłaty. Pomaga to przeanalizować, ile pieniędzy wydajesz na hazard i zachęca do śledzenia transakcji.

Zablokuj dostęp do strony — jeśli uważasz, że powyższe funkcje nie są skuteczne, możesz poprosić niektórych bukmacherów o czas na odstąpienie od umowy. Dzięki tej funkcji możesz zablokować dostęp do strony przez pewien czas, może to być od jednego dnia do 30 dni.

Weź dłuższą przerwę — może się okazać, że potrzebujesz dłuższej przerwy w grach hazardowych. Bukmacherzy mogą zablokować dostęp do swoich produktów, jeśli o to poprosisz. Takie samo wykluczenie może być stosowane przez dłuższy okres, od sześciu miesięcy do kilku lat.

Te wskazówki i funkcje pomogą Ci przezwyciężyć problemy z hazardem i wrócić do odpowiedzialnego hazardu w dowolnym momencie. Pamiętaj, że hazard musi być zabawną i ekscytującą czynnością, którą lubisz bez stresu.

Szukasz pomocy?

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, prawdopodobnie BeGambleAware jest najlepszym miejscem. Strona internetowa pomaga zrozumieć, czy naprawdę masz problem z hazardem i sugeruje, jak go rozwiązać.

Podobnie jak Anonimowi Hazardziści, GamCare zapewnia profesjonalną pomoc tym, którzy potrzebują porady w zakresie walki z nadmiernym hazardem. Firma działa jako organizacja charytatywna i oferuje swoje usługi na odległość.

Jeśli mieszkasz poza Wielką Brytanią i nadal szukasz pomocy i porady, Gambling Therapy to dobry początek. Organizacja pomaga zrozumieć problem hazardu i możliwe sposoby jego rozwiązania.

Latest match preview & tips

Sparta Praha

20

October

17:00

Read Tips

Zlin

Sport Recife

21

September

00:30

Read Tips

Fluminense

Guangzhou Evergrande

21

September

08:30

Read Tips

Henan Jianye