Home Blog Handicap Azjatycki

Handicap Azjatycki

2020-04-17T12:01:20+01:00
logo

Asian Handicap czyli Handicap Azjatycki staje się coraz bardziej popularny wśród graczy sportowych, a to oznacza że coraz więcej stron bukmacherskich zaczyna oferować zakłady tego typu. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co oznacza handicap azjatycki, ta strona jest właśnie dla Ciebie. Omówimy dla Ciebie absolutnie wszystko, co wiąże się z tym tematem, a na koniec będziesz gotowy, aby zacząć stawiać zakłady tego typu.

Na tej stronie użyjemy kilku różnych zrzutów ekranu. Najczęściej pochodzić one będą z LVBET, która jest doskonałą stroną, szczególnie dla tych, którzy chcą stawiać zakłady na tego typu zdarzenia.

Na czym polega Handicap azjatycki?

To chyba najważniejsze pytanie: czym dokładnie jest Handicap Azjatycki? Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw musisz zrozumieć regularne zakłady z handicapem. W zwykłych zakładach z handicapem wynik jest ustalany na korzyść gorszej w teorii drużyny. Wyobraźmy sobie na przykład, że Manchester United gra w Liverpoolu, a Liverpool jest faworytem do wygrania. Wyrównanie wyeliminowałoby tę przewagę, być może dając Manchesterowi United przewagę jednego gola. Dlatego jeśli mecz zakończy się wynikiem 1:1, Manchester United zostanie uznany za zwycięzcę 2:1. Pozostawia to jednak możliwość trafienia remisu – coś, co nie może się zdarzyć w azjatyckiej wersji tego typu zakładów.

Azjatyckie zakłady z handicapem działają w krokach co 0,5. Spójrz na zrzut ekranu poniżej, pokazujący rynek dla meczu Estonia vs Niemcy :


Na powyższym zrzucie ekranu widać, że Niemcy postawiono w niekorzystnej sytuacji -0,5. Oznacza to, że 0,5 bramki zostanie usunięte z ich całkowitej liczby na koniec gry. Tak więc, jeśli wynik wyniósłby 2:2, wynik w odniesieniu do handicapu azjatyckiego wyniósłby 1,5:2, co oznacza, że Estonia w tym przypadku zostałaby ogłoszona zwycięzcą. W przeciwieństwie do zwykłych zakładów z handicapem, nie ma tutaj możliwości trafienia remisu. Zasadniczo ten typ zakładów jest używany, gdy próbujesz przewidzieć wynik meczu, jednak niektóre strony pozwalają również na użycie go w czasie tylko jednej połowy. Oto kolejny zrzut ekranu:

W powyższym przykładzie wynik 0:0 w połowie meczu oznaczałby wygraną dla tych, którzy obstawili Raków Częstochowa, ponieważ Śląsk Wrocław ma odjęte 0,5 gola od całości zdobytych bramek do przerwy. Wiele osób lubi stawiać na połówki, jednak zdecydowana większość ludzi obstawia wyniki w pełnym wymiarze czasu, ponieważ jest on nieco bardziej przewidywalny.

Inne rodzaje Handicapów Azjatyckich

Czasami zdarza się, że otrzymasz dwa różne handicapy na jeden zespół. Nie dzieje się tak w LVBET, z którego mamy większość zrzutów ekranu; możesz to jednak zobaczyć w poniższym przykładzie:

Na powyższym zrzucie ekranu widać, że obie drużyny mają przypisane dwa handicapy. Aberdeen ma zarówno -0,5, jak i -1,0, podczas gdy Hearts mają +0,5 i +1,0. Jak działa obstawianie w tym przypadku?

Cóż, początkowo może wyglądać to skomplikowanie, ale wcale tak nie jest. Zasadniczo oznacza to, że Twój zakład jest podzielony na dwie części. Tak więc, jeśli wybrałeś Aberdeen, połowa twojej stawki byłaby na handicapie -0,5, podczas gdy druga połowa byłaby na handicapie -1,0. W zależności od wyniku możesz wygrać jeden, oba lub żaden z zakładów.

Weźmy przykład. Wyobraź sobie, że wybrałeś Aberdeen, a wynik zakończył się wynikiem 3-1 przeciwko Hearts. W takim przypadku wygrałeś zakład z handicapem -0.5, a także z handicapem -1,0. Wynika to z faktu, że odjęcie któregoś z Handicapu nadal powoduje zwycięstwo Aberdeen. Zasadniczo, gdy oferowane są dwa handicapy, masz dwie szanse na wygraną. To, czy wolisz to od zwykłych azjatyckich zakładów z handicapem, zależy od twoich osobistych preferencji.

Kalkulator Handicapów Azjatyckich

Szczerze mówiąc, naprawdę nie ma potrzeby korzystania z kalkulatora handicapów azjatyckich, ponieważ jest on bardzo prosty do opracowania. Poniższy zrzut ekranu wykorzystamy jako przykład:

Spójrz i wyobraź sobie taki scenariusz: wybierasz Kosowo z handicapem -2,5 gola, co daje kurs 6.45. Wynik spotkania to 3:0 dla Kosowa. Jak myślisz wygrałbyś, czy przegrał zakład?

Odpowiedź? Zostaniesz zwycięzcą, ponieważ odebranie 2,5 gola z sumy bramek Kosowa wciąż daje im więcej bramek, wygrywając 0,5 gola do zera.

Oto inny scenariusz: wybierasz Czarogórę z handicapem bramkowym +2,5, a wynik spotkania to 2:1 dla Kosowa. Wygrałbyś? Tak, wygrałbyś. Dlaczego? Ponieważ musisz dodać handicap do wyniku Czarnogóry, co powoduje, że liczba zdobytych bramek przez Czarnogórę wynosi 3,5, co daje więcej niż dwa gole Kosowa.

To wszystko. Wystarczy dodać lub odjąć handicap od wyniku końcowego, a natychmiast uzyskasz odpowiedź na pytanie, czy jesteś zwycięzcą. Naprawdę nie ma potrzeby korzystania z kalkulatora handicapów azjatyckich podczas obstawiania.

Porady dotyczące Handicapów Azjatyckich

Najważniejszą wskazówką dotyczącą handicapów azjatyckich jest to, aby przed obstawianiem przewidzieć jaki będzie wynik, zanim spojrzysz na azjatyckie rynki handicapowe. Tak więc przykładowo w meczu pomiędzy Wisłą Kraków i Legią Warszawa zdecyduj, kto wygra. Jeśli uważasz, że Wisła wygra 2-0, możesz wybrać opcję +2,5 goli dla Legii Warszawa. Jeśli spojrzysz na handicapy od razu, mogą one wpłynąć na inny, być może niepoprawny wniosek.

Kolejną wskazówką jest fakt, że stosowanie handicapu azjatyckiego jest świetnym sposobem na obstawianie zakładów na underdogów. Powiedzmy, że Górnik Zabrze gra w Szczecinie. Górnik już wygrał ligę, a Pogoń ciągle walczy o utrzymanie. Wiesz, że Pogoń będzie się mocno starała, podczas gdy Górnik Zabrze nie ma motywacji, by walczyć koniecznie o zwycięstwo. W takiej sytuacji możesz wziąć pod uwagę wygraną Pogoni, być może z handicapem +1.5. Nawet jeśli Pogoń Szczecin nie osiąga najlepszych wyników i przegra, to nadal masz spore szanse na wygranie zakładu.

Wreszcie ostatnia wskazówka: nie obstawiaj pierwszego znalezionego kursu na zdarzenie. Kiedyś znalezienie azjatyckich rynków z handicapami było trudne, ale teraz są oferowane na wielu różnych stronach. Porównaj ceny zakładów w wielu witrynach bukmacherskich. Robiąc to, powinieneś upewnić się, że uzyskasz najlepsze dostępne kursy dla swojego zakładu.

Zakłady na żywo na Handicap Azjatycki

W Azjatyckich Handicapach dotyczących zakładów z piłki nożnej ważne jest, aby nie przeoczyć jednego istotnego faktu: ten rodzaj zakładów jest również dostępny dla tych, którzy lubią obstawiać na żywo piłkę nożną. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych rodzajów kursów na żywo, kursy będą się zmieniać w miarę postępu meczu, a Twoim zadaniem jest wskoczyć we właściwym czasie i postawić zakład. Załóżmy na przykład, że Śląsk Wrocław gra w Gliwicach i Piast przejmuje prowadzenie. Szanse się teraz zmienią.

Na przykład Śląsk mógł zacząć z handicapem +0,5, ale w obecnej sytuacji wzrasta to do handicapu +2,5, co odzwierciedla fakt, że przegrywając są teraz jeszcze większym underdogiem. Czy obstawiasz teraz, czy czekasz, bo myślisz, że możesz uzyskać lepsze kursy w późniejszym czasie?

Wnioski

Jeśli zastanawiałeś się, jak działa handicap azjatycki, masz teraz odpowiedź. Jest to głównie zmodyfikowana wersja standardowych zakładów z handicapem, preferowana przez wielu doświadczonych graczy. Oczywiście to, czy wolisz wersję standardową, zależy wyłącznie od twoich osobistych preferencji.

Powinieneś już znać znaczenie handicapu azjatyckiego i dzięki temu być całkowicie gotowym na rozpoczęcie zakładów na tego typu rynkach piłkarskich. Teraz musisz pomyśleć i znaleźć to, co Twoim zdaniem jest idealnym rynkiem dla Ciebie. Nie zapomnij sprawdzać naszych prognoz co tydzień, ponieważ czasem zawierają one wskazówki na temat rynków tego typu.

Other articles

Stuttgart vs Bayern Munich prediction comes ahead of the Germany…

Ninca90
November 26, 2020

Sassuolo vs Inter prediction comes ahead of the Italy Serie…

Ninca90
November 26, 2020

Sheffield Wednesday vs Stoke prediction comes ahead of the English…

Nemanja Lalic
November 26, 2020